TEST KOLA 4EVER GROMVEL 1

Vyzkoušeli jsme jízdu na novince od 4EVER a to na modelu GROMVEL 1. Postřehy a zajímavosti o tomto kole si můžete přečíst níže, závěr ale je, že kolo je velmi příjemným překvapením co se týká jízdních vlastností.

Před pár dny se nám dostalo k otestování kolo 4EVER GROMVEL 1, což je novinka od české firmy 4EVER v kategorii GRAVEL kol. V modelové řadě má 4EVER zařazeny 3 nové modely s označením 1,2,3, přičemž kolo GROMVEL 1 je  nejvýše postavený model se sadou GRX 600. Podrobné specifikace modelů si můžete projít přímo v detailech jednotlivých kol. 

Teď již k samotnému testu. Na kolo si sedl náš mechanik Zdenek, mimochodem cyklista tělem i duší, takže kolo dostalo pořádně zabrat.

 

A tady jsou postřehy:

" Já sám již dva roky gravelové kolo vlastníma tak jsem velmi uvítal možnost porovnání . Již první vizuální kontakt s kolem mě ale vedl lehce k dojmu, že toto kolo nebude čistokrevný gravel. Geometrie rámu, prostupnost plášťů 33 mm , která není nikterak velká znamenají, že mám v rukách spíše cyklokrosové kolo. Tato doměnka se při dalším testování potvrdila. Nastavit posed, tlak v pláštích a hurá na to. Prvních pár kilometrů vedlo po asfaltu a tak jsem mohl vyzkoušet odezvu při maximálním záběru. Řekl bych, že mě velice mile překvapila. Testované kolo i na pláštích SCHWALBE G One Bite ( v originále je kolo obuto plášti více univerzálními a to SCHWALBE X ONE ALLROUND ) , které nejsou určeny pro tento povrch ochotně zrychluje  a velice pěkně reaguje na změnu rychlosti i směru. Při nižší rychlosti je třeba citlivě dávkovat povely do řidítek. Odměna je v podobě naprosto přesného splnění povelů. Se zvyšující rychlostí se kolo jakoby sklidní a výraz " jede jak po kolejích" je na místě. Je potřeba ale dodat, že se tím nezměnší schopnosti kola zatáčet. Stačí náklon a zatáčím. 

Nájezd do terénu:

Jistotu vedení kola na asfaltu jsem si ověřil a v terénu to nebylo o nic horší. Spíš naopak. Odezva na záběr, zatáčení v různých rychlostech, tlumení rázů - vše naprostá spokojenost. Konstruktérům se podařilo skloubit požadavky na tuhost do záběru a zároveň útlum rázů. Při detailní prohlídce zjistíme, že zatím stojí různé profily a tvary trubek ve spolupráci s přední karbonovou vidlicí. 

K sadě Shimano GRX není třeba dlouhých rozborů. Funguje precizně. Skladba převodů by měla uspokojit všechny uživatele tohoto kola, převodníky 46/30 a kazetou 11-34 zaručí, že kolo jede bez limitů jak v terénu, tak i na silnici. Také brzdy s výkonnými  flat-mountovými brzdovými třmeny s destičkami s chladícími žebry dodají jezdci patřičný pocit bezpečí a hlavně jejich účinnost je dokonalá. 

Závěr: 

Velmi mile jsem byl překvapen jízdními vlastnostmi, kolo nabízí rychlost a výbornou ovladatelnost, pocitově je laděno do cyklokrosu, zvolené komponenty chodily na kole výborně. Na kole jsem jezdil cca týden a tak nějak jsem si ho oblíbil, takže si ho ještě chvilku nechám. "

Kola GROMVEL budou v prodeji cca od druhé poloviny února, již teď si je můžete rezervovat na našem obchodě. Určitě se toto kolo objeví i na testování, které pro Vás připravujeme opět v Mariánském ůdolí v areálu KADLCOVA MLÝNA, tentokrát v termínu 4.4.2020. Bližší informace o TESTOVACÍM DNI včetně možnosti rezervace najdete na našem facebooku a na stránkách začátkem března. 

 

 

 

Doporučujeme


Další články

CUBE 2020 - úprava cen

CUBE 2020 - úprava cen

OD soboty 4.4 dochází k úpravě cen kol CUBE, bohužel díky změny kurzu Kč/EUR většina modelů bude zdražena. Proto máte nyní šanci nyní nakoupit ještě za SUPER ceny, které jsou ještě na kolech CUBE do soboty nastavené.
Čti dále
ELEKTROKOLA CUBE 2020

ELEKTROKOLA CUBE 2020

CUBE je kvalitní německá značka, vyrábějící přes 800 tisíc kol ročně. Díky svému zajímavému designu a hlavně bezkonkurenční cenou vzhledem k výbavě jsou tato kola jedny z nejpoptávanějších elektrokol v ČR.
Čti dále
SCOTT 2020

SCOTT 2020

Níže najdete představení nové kolekce kol SCOTT 2020. Velmi zdařilá kolekce v nádherných designech,v precizním zpracování a hlavně s nabídkou, kde si vybere opravdu každý - jak vrcholový cyklista, tak i člověk, který má rád cykloturistiku.
Čti dále
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.