TEST KOLA 4EVER GROMVEL 1

Vyzkoušeli jsme jízdu na novince od 4EVER a to na modelu GROMVEL 1. Postřehy a zajímavosti o tomto kole si můžete přečíst níže, závěr ale je, že kolo je velmi příjemným překvapením co se týká jízdních vlastností.

Před pár dny se nám dostalo k otestování kolo 4EVER GROMVEL 1, což je novinka od české firmy 4EVER v kategorii GRAVEL kol. V modelové řadě má 4EVER zařazeny 3 nové modely s označením 1,2,3, přičemž kolo GROMVEL 1 je  nejvýše postavený model se sadou GRX 600. Podrobné specifikace modelů si můžete projít přímo v detailech jednotlivých kol. 

Teď již k samotnému testu. Na kolo si sedl náš mechanik Zdenek, mimochodem cyklista tělem i duší, takže kolo dostalo pořádně zabrat.

 

A tady jsou postřehy:

" Já sám již dva roky gravelové kolo vlastníma tak jsem velmi uvítal možnost porovnání . Již první vizuální kontakt s kolem mě ale vedl lehce k dojmu, že toto kolo nebude čistokrevný gravel. Geometrie rámu, prostupnost plášťů 33 mm , která není nikterak velká znamenají, že mám v rukách spíše cyklokrosové kolo. Tato doměnka se při dalším testování potvrdila. Nastavit posed, tlak v pláštích a hurá na to. Prvních pár kilometrů vedlo po asfaltu a tak jsem mohl vyzkoušet odezvu při maximálním záběru. Řekl bych, že mě velice mile překvapila. Testované kolo i na pláštích SCHWALBE G One Bite ( v originále je kolo obuto plášti více univerzálními a to SCHWALBE X ONE ALLROUND ) , které nejsou určeny pro tento povrch ochotně zrychluje  a velice pěkně reaguje na změnu rychlosti i směru. Při nižší rychlosti je třeba citlivě dávkovat povely do řidítek. Odměna je v podobě naprosto přesného splnění povelů. Se zvyšující rychlostí se kolo jakoby sklidní a výraz " jede jak po kolejích" je na místě. Je potřeba ale dodat, že se tím nezměnší schopnosti kola zatáčet. Stačí náklon a zatáčím. 

Nájezd do terénu:

Jistotu vedení kola na asfaltu jsem si ověřil a v terénu to nebylo o nic horší. Spíš naopak. Odezva na záběr, zatáčení v různých rychlostech, tlumení rázů - vše naprostá spokojenost. Konstruktérům se podařilo skloubit požadavky na tuhost do záběru a zároveň útlum rázů. Při detailní prohlídce zjistíme, že zatím stojí různé profily a tvary trubek ve spolupráci s přední karbonovou vidlicí. 

K sadě Shimano GRX není třeba dlouhých rozborů. Funguje precizně. Skladba převodů by měla uspokojit všechny uživatele tohoto kola, převodníky 46/30 a kazetou 11-34 zaručí, že kolo jede bez limitů jak v terénu, tak i na silnici. Také brzdy s výkonnými  flat-mountovými brzdovými třmeny s destičkami s chladícími žebry dodají jezdci patřičný pocit bezpečí a hlavně jejich účinnost je dokonalá. 

Závěr: 

Velmi mile jsem byl překvapen jízdními vlastnostmi, kolo nabízí rychlost a výbornou ovladatelnost, pocitově je laděno do cyklokrosu, zvolené komponenty chodily na kole výborně. Na kole jsem jezdil cca týden a tak nějak jsem si ho oblíbil, takže si ho ještě chvilku nechám. "

Kola GROMVEL budou v prodeji cca od druhé poloviny února, již teď si je můžete rezervovat na našem obchodě. Určitě se toto kolo objeví i na testování, které pro Vás připravujeme opět v Mariánském ůdolí v areálu KADLCOVA MLÝNA, tentokrát v termínu 4.4.2020. Bližší informace o TESTOVACÍM DNI včetně možnosti rezervace najdete na našem facebooku a na stránkách začátkem března. 

 

 

 

Doporučujeme


Další články

SCOTT 2021

SCOTT 2021

Novinky od SCOTTU pro rok 2021 jsme již viděli na prezentaci pro obchodníky a je se opět na co těšit.
Čti dále
Modely CUBE 2021

Modely CUBE 2021

Již během července u nás nakoupíte nové modely kol z kolekce CUBE 2021
Čti dále
ELEKTROKOLA CUBE 2020

ELEKTROKOLA CUBE 2020

CUBE je kvalitní německá značka, vyrábějící přes 800 tisíc kol ročně. Díky svému zajímavému designu a hlavně bezkonkurenční cenou vzhledem k výbavě jsou tato kola jedny z nejpoptávanějších elektrokol v ČR.
Čti dále
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.