SUPERIOR 2020

Superior jako jeden z prvních představil svoji kolekci kol pro rok 2020. A kolekce doznala řadu změn, které vycházejí jak z trendů dnešní doby co se týká XC biků, tak i výrazné novinky přibyly v kategorii elektrokol.

Tyto změny se neprojevují ani tak v designu, ten vychází hodně z modelových řad minulých ročníků - proč to taky zásadně měnit, když se kol líbí. Samozřejmně určité změny a nějaké noé barvy v kolekci najdete, ale pořád to vychází z jednoduchého výrazného loga SUP a v osvědčených barvách.

Superior 2020
Superior 2020

Co se týká osazení - tak tady jsou změny výrazné. Celá kolekce je postavena v kategorii kol nad 25 tisíc již na jednopřevodníku, konkrétně zde najdete komplet Shimano 1x12. Takže i oblíbené model XP 909 a XP 919, které byly doposud s převody 2x11 jsou již nyní s jednopřevodníkem. V kolekci najdete v této cenové kategorii jeden model s převody 2x11, ale to je speciální model určený pro ČR - model XP 29 SE, kde by měla být cenovka lehce nad 30 tis. Že SUPERIOR jednopřevodníkům věří a ukazuje i fakt, že na žádný karbonový rám již přesmykač nenamontujete - příprava tam prostě není.

Novinkou jsou také přepracované geometrie rámu, kde konstruktéři reagovali na současné trendy a upravili k tomu geometrii. Výsledkem jsou nové rámy pro XF modely, kde je patrnější protáhlý rám a také lehce upravené úhly. U TOP modelů, kde se hraje o každý gram nenajdete barevný lak, ale budou výrazně vidět karbonová vlákna a plátování. Také v této kategorii celoodpružených kol najdete dva různé zdvihy - 100/100 mm u trailových modelů značených RC najdete zdvihy 140/130 mm.

Co se týká gravel verze - tady vše pro rok 2020 vychází ze stejného rámu a liší se jen osazením. Zatímco silniční část je převážně na dvojpřevodníku, čistokrevná gravel kola budou již jen s jednoplackou a s vyhnutými řidítky. Mezi vychytávky bude určite patřit integrace bowdenů a to i u hlavové trubky díky speciální hlavovce. 

Superior 2020
Superior 2020

Elektrokola Superior 2020

No a konečně elektrokola - tady došlo také k zásadnímu posunu, motory zde najdete od Shimana, ale v kolekci se poprvé objevili i plně integrované baterie na rámech od Superioru a vypadají opravdu skvostně. Celou kolekci a  nabídku najdete již na našich stránkách, v prodeji první kola budou začátkem podzimu.   

Elektrokolo Superior 2020
Elektrokolo Superior 2020

Doporučujeme


Další články

NOVINKY BOSCH 2022

NOVINKY BOSCH 2022

Dlouho očekávaná novinka pro elektrokola z dílny lídra na trhu výrobce elektromotorů značky BOSCH je na světě, embargo na tyto novinky jsou uvolněny, tak se na novinky BOSCH 2022 podíváme podrobněji.
Čti dále
CUBE 2022

CUBE 2022

První modely z řady CUBE 2022 jsou již odtajněny a již je najdete i na našich stránkách.
Čti dále
SCOTT 2022 - novinky

SCOTT 2022 - novinky

SCOTT odtajnil nové provedení celoodpružených kol SPARK. Došlo k zásadní změně v designu, geometrii i uložení tlumiče. Jedním slovem dokonalost.

Čti dále
Můj účet
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.