SUPERIOR 2020

Superior jako jeden z prvních představil svoji kolekci kol pro rok 2020. A kolekce doznala řadu změn, které vycházejí jak z trendů dnešní doby co se týká XC biků, tak i výrazné novinky přibyly v kategorii elektrokol.

Tyto změny se neprojevují ani tak v designu, ten vychází hodně z modelových řad minulých ročníků - proč to taky zásadně měnit, když se kol líbí. Samozřejmně určité změny a nějaké noé barvy v kolekci najdete, ale pořád to vychází z jednoduchého výrazného loga SUP a v osvědčených barvách.

Superior 2020
Superior 2020

Co se týká osazení - tak tady jsou změny výrazné. Celá kolekce je postavena v kategorii kol nad 25 tisíc již na jednopřevodníku, konkrétně zde najdete komplet Shimano 1x12. Takže i oblíbené model XP 909 a XP 919, které byly doposud s převody 2x11 jsou již nyní s jednopřevodníkem. V kolekci najdete v této cenové kategorii jeden model s převody 2x11, ale to je speciální model určený pro ČR - model XP 29 SE, kde by měla být cenovka lehce nad 30 tis. Že SUPERIOR jednopřevodníkům věří a ukazuje i fakt, že na žádný karbonový rám již přesmykač nenamontujete - příprava tam prostě není.

Novinkou jsou také přepracované geometrie rámu, kde konstruktéři reagovali na současné trendy a upravili k tomu geometrii. Výsledkem jsou nové rámy pro XF modely, kde je patrnější protáhlý rám a také lehce upravené úhly. U TOP modelů, kde se hraje o každý gram nenajdete barevný lak, ale budou výrazně vidět karbonová vlákna a plátování. Také v této kategorii celoodpružených kol najdete dva různé zdvihy - 100/100 mm u trailových modelů značených RC najdete zdvihy 140/130 mm.

Co se týká gravel verze - tady vše pro rok 2020 vychází ze stejného rámu a liší se jen osazením. Zatímco silniční část je převážně na dvojpřevodníku, čistokrevná gravel kola budou již jen s jednoplackou a s vyhnutými řidítky. Mezi vychytávky bude určite patřit integrace bowdenů a to i u hlavové trubky díky speciální hlavovce. 

Superior 2020
Superior 2020

Elektrokola Superior 2020

No a konečně elektrokola - tady došlo také k zásadnímu posunu, motory zde najdete od Shimana, ale v kolekci se poprvé objevili i plně integrované baterie na rámech od Superioru a vypadají opravdu skvostně. Celou kolekci a  nabídku najdete již na našich stránkách, v prodeji první kola budou začátkem podzimu.   

Elektrokolo Superior 2020
Elektrokolo Superior 2020

Doporučujeme


Další články

CUBE 2020

CUBE 2020

A je to tady, první informace o nové kolekci CUBE 2020 jsou venku. I když celá kolekce je ještě zahalena tajemstvím a bude odhalena v průběhu srpna, tak již nyní se objevily první kola z nové kolekce z řady silničních kol LITENING C:68X
Čti dále
4EVER - ZDARMA POJIŠTĚNÍ & SOUTĚŽ

4EVER - ZDARMA POJIŠTĚNÍ & SOUTĚŽ

Spuštěna nová soutěž o hodnotné ceny, dárkové poukazy. Pokud si u nás zakoupíte jízdní kolo od firmy 4EVER, pak Vám ho zdarma pojistíme proti krádeži na 1 rok a ještě budete zařazeni do slosování o krásné ceny.
Čti dále
Nové motory BOSCH pro rok 2020

Nové motory BOSCH pro rok 2020

BOSCH 2020 - novinky Všichni, co se zajímají o elektrokola netrpělivě čekají, s čím přijde na trh největší výrobce elektromotorů pro ekola společnost BOSCH. A protože je vše ještě obestřeno tak trochu tajemstvím, tak oficiální verze ještě neexistuje. Ale již nyní prosakují první zprávy o tom, co se všechno změní a co bude jiného a lepšího pro ekola v roce 2020
Čti dále
Info linka: +420 605 430 574
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.