Výkonová řada motorů CX 2021

Kompletní přehled výhod nového motoru BOSCH a POWER TUBE BATERIÍ s upravenými parametry pro rok 2021.

VÝKONOVÁ ŘADA MOTORŮ BOSCH CX 2021

 

Performance Line CX od společnosti Bosch zajišťuje jedinečný zážitek z eMTB: kompaktní, lehký a s větším výkonem, kombinuje vysoce kvalitní materiály, extrémně výkonný pohon a špičkové senzory. Cykloturistika eMTB tak nabývá zcela nové dimenze. Od modelového roku 2021 přichází Bosch Performance Line CX s točivým momentem až 85 Nm, novými funkcemi řízení motoru a dalším vývojem režimu eMTB - a to aktualizací softwaru. Získáte tak zážitek z jízdy, který bude přirozený, intuitivní, silný. 

 

Co je nového v motoru Bosch Performance Line CX v modelovém roce 2021?

Vylepšení výkonu a nové funkce Zážitek z jízdy, který stanoví standardy: Od modelového roku 2021 zajišťuje Performance Line CX ještě větší zábavu při jízdě po stopě - s pokročilým softwarem a maximálním točivým momentem 85 Nm. Zvýšený točivý moment zajišťuje plus ve výkonu, který vás ještě silněji podporuje, zejména při nízké kadenci. V režimech eMTB a Turbo to vede k znatelně rychlejšímu zrychlení a usnadňuje start do strmých výjezdů. Díky širšímu rozsahu kadence lze nepředvídatelné jízdní situace zvládnout ještě lépe - například při pozdějším řazení nebo při akceleraci z úzkých zatáček. V turbo režimu zůstává jízda plynulá .

eMTB režim na další úrovni

Progresivní jízdní režim pro každou příležitost: S dalším vyvinutým režimem eMTB jste dobře připraveni na všechny jízdní situace na trase. Díky novým funkcím ovládání senzoru a motoru vám nyní Performance Line CX nabízí ještě dynamičtější, přirozenější a mnohem širší rozsah podpory. I nadále budete těžit z osvědčené technologie režimu eMTB: v závislosti na tlaku na pedál se progresivní podpora motoru ideálně přizpůsobí jízdní situaci. Startovací chování je mnohem jemnější a citlivější, zejména u nízkých rychlostních stupňů.

Extended Boost

Extended Boost je  funkce pro plynulé překonání kořenů, schodů a kamenů na cestě. Díky EMTB lze ovládat kolo  v technických pasáží mnohem snadněji a obratněji. Díky jedinečné dynamice lze překážky snadno překonat situačním tlakem na pedál.  Nová inovativní funkce v režimu eMTB lze optimálně ovládat ve všech jízdních situacích. Pokud je přední kolo již na překážce, postačuje mírný tlak na pedál a dává rozhodující „kop“. Správa pedálů tak dosahuje nové dimenze.

 

Technické údaje 

 • Podpora až 25 km / h
 • Maximální točivý moment: 85 Nm
 •  
 •  

Režimy jízdy systému e-bike Bosch

 1. TURBO: Přímá a maximální výkonná podpora až do nejvyšší kadence pro sportovní jízdu. Úroveň podpory: 340%

 • eMTB: Režim eMTB se dynamicky mění mezi jízdními režimy Tour a Turbo - progresivní podpora motoru, pro maximální výkon na trase. Úroveň podpory: 140% - 340%

 • TOUR: Rovněž podpora na velké vzdálenosti, s jasným zaměřením na dlouhý dosah. Úroveň podpory: 140%

 • ECCO: Efektivní, ale jemná podpora navržená pro maximální účinnost pro dlouhé vzdálenosti. Úroveň podpory: 60%

 •  

VÝHODY MOTORU PERFORMANCE CX

Optimální ovládání motoru

 • Koncept s více senzory umožňuje dynamickou a citlivou reakci.

 

Přímý přenos výkonu

 • Výkonné jízdní chování od začátku a konstantní dodávka energie ve velmi širokém rozsahu kadence.

 

Přirozený zážitek z jízdy

 • Nový koncept převodovky výrazně snižuje odpor pedálu, když je pohon vypnutý nebo rychlosti vyšší než 25 km / h.

 

Kompaktní design

Optimální integrace díky snížené velikosti o 48% a hmotnosti pouze 2,9 kg.

 

Režim eMTB

 • S plnou kontrolou s progresivní podporou motoru se přizpůsobuje stylu jízdy na trasách.

 

Extrémně robustní

Vyhovuje nejvyšším požadavkům na eMTB a odolává vysokému zatížení.

 

Přesné zrychlení

Pro jedinečný zážitek z cesty.

 

Efektivní využití energie

Optimální účinnost motoru a převodovky pro zvládnutí dlouhých strmých stoupání.

 

Vždy plný výkon

Ideální pro rychlé střední sprinty a ostré změny rychlosti.

 

Nízká hlučnost

Pro tichou jízdu s vysokým výkonem motoru při všech kadenci.

 

Bosch PowerTube

Baterie Bosch pro elektrická kola jsou efektivní a trvanlivé. Jsou známé svou vysokou životností a dlouhou životností a kombinují nízkou hmotnost s ergonomickým designem. Díky inteligentnímu systému správy baterií patří kvalitní lithium-iontové baterie od společnosti Bosch k nejmodernějším na trhu. Tímto způsobem jsou identifikovány potenciální zdroje chyb a jsou chráněny proti přetížení. Díky své kompaktní velikosti a minimalistickému designu se Bosch PowerTubes dokonale hodí do designu eBike. Existují dvě varianty instalace baterie: horizontální nebo vertikální. PowerTubes od firmy Bosch jsou k dispozici ve třech různých kapacitách: 400 Wh, 500 Wh a 625 Wh. Sofistikovaná technologie lithium-iontových baterií, které lze integrovat do rámu, zajišťuje bezstarostnou zábavu z jízdy, bezpečnostní zařízení jim zabrání vypadnutí i v náročném terénu. Baterie lze stále pohodlně vyjímat.

 

Výhody baterií e-bike Bosch PowerTube

 • Vynikající účinnost baterie Pro co největší potěšení z jízdy bylo prokázáno, že lithium-iontové PowerPacky mají nejvyšší hustotu energie při nejmenší velikosti a nejnižší hmotnosti na trhu.

 

Jednoduše ukládejte a rychle nabíjejte

 • Moderní lithium-iontové baterie Bosch nemají paměťové efekty ani samovybíjení. V závislosti na nabíječce a PowerPacku můžete nabít baterii na polovinu za přibližně dvě hodiny.

 

Ergonomická manipulace

 • Vyjmutí baterie pro nabíjení doma je velmi snadné. PowerPacks lze také pohodlně nabíjet přímo na kole. 

 

Žádný paměťový efekt

 • Baterie Bosch s lithium-iontovými články lze nabíjet kdykoli, bez ohledu na jejich úroveň nabití. Přerušení nabíjení nepoškodí baterie. Úplné vybití není nutné.

 

Velmi nízké samovybíjení

I po dlouhém skladování, např. zimní skladování, uvedení do provozu je možné bez dobití baterie. Baterie Bosch nemusí být po dlouhé přestávce dobíjeny. Při delším skladování se doporučuje nabití přibližně 30 až 60%. Dlouhá životnost Baterie Bosch jsou navrženy pro mnoho výletů, kilometrů a let provozu. Inteligentní elektronický systém řízení baterií Bosch (BMS) chrání lithium-iontové baterie před nadměrnými provozními teplotami, přetížením a hlubokým vybitím.

 

Technické specifikace

Způsob montáže: V rámu

Napětí (V): 36 V.

Kapacita (Ah): 17,4 Ah

Energetický obsah (Wh): 625 Wh

Hmotnost: přibližně 3,5 kg

Modely s novými motory BOSCH


Další články

NOVINKY BOSCH 2022

NOVINKY BOSCH 2022

Dlouho očekávaná novinka pro elektrokola z dílny lídra na trhu výrobce elektromotorů značky BOSCH je na světě, embargo na tyto novinky jsou uvolněny, tak se na novinky BOSCH 2022 podíváme podrobněji.
Čti dále
Nový display Bosch Kiox

Nový display Bosch Kiox

Na trhu se pro rok 2019 objevil od BOSCH zcela nový display - BOSCH KIOX. Tuto novinku od firmy BOSCH, která je leadrem na trhu co se týká pohonu elektrokol si nyní trošku rozebere a podíváme se, co vlastně vše nabízí a jak vám pomůže ještě více zpříjemnit jízdu na elektrokole.
Čti dále
Největší výběr kol i elektrokol Cube v Brně

Největší výběr kol i elektrokol Cube v Brně

Již máme naskladněnou většinu kol z kolekce CUBE 2019, nyní je ten pravý čas, kdy si můžete v klidu vybrat z největší nabídky kol i elektrokol značky CUBE přímo na kamenné prodejně.
Čti dále
Můj účet
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.