Nový display Bosch Kiox

Na trhu se pro rok 2019 objevil od BOSCH zcela nový display - BOSCH KIOX. Tuto novinku od firmy BOSCH, která je leadrem na trhu co se týká pohonu elektrokol si nyní trošku rozebere a podíváme se, co vlastně vše nabízí a jak vám pomůže ještě více zpříjemnit jízdu na elektrokole.

Nový design, přehledné funkce

Novinka zaujme svými rozměry a propracovaným designem, ale také svojí odolností. Co se týká tlačítkového ovladače, tak ten má dokonale propracovanou ergonomii. Samotný dispay má úhlopříčku přes osmačtyřicet milimetrů a díky transmisivní metodě zobrazení také skvělou čitelností v jakýchkoliv podmínkách. Vše se vám přehledně zobrazí za plného slunce, tak i naopak ve tmě. SKlo má úpravu proti poškrábání, což určitě při manipulaci s kolem i samotným displayem oceníte. 

Hlavní výhodou - nebo novinkou oproti PURIONU a INTUVII je možnost propojení přes BLUETOOTH třeba se svým hrudním pásem a můžete tak jednoduše na displaji sledovat informace o tepové frekvenci. Z toho je patrné, že tento display byl navržen hlavně s ohledem na sportovně založené jezdce, kteří nabízené funkce dokáží dokonale využít. Dlaší výhodou je to, že můžete display bezdrátově aktualizovat. 

Uchycení displeje

Display je přichycen k držáku pomocí magnetického mechanismu s možností rychlého sejmutí. Zkoušeli jsme přímo na modelu ACCESS HYBRID SL 500 KIOX a display drží na magnetickém držáku dokonale. Obavy, že by mohlo dojít za jízdy ke ztrátě displaje jsou pryč. Velkou výhodou je to, že se zastavíte třeba někde na oběd a display si jednoduše vezmete s sebou do kapsy. Bez displeje samozřejmě kolo ztratí funkci elektokola a motor se nerozjede. Takže případní nenechavci jen tak jednoduše na kolo nenasednou - respektive nasednou, ale pojedou bez motoru.

Nabíjení smartphonu

Při navrhování displeje se nezapomnělo ani na možnost dobíjení mobilních přístrojů, jako jsou smartphony a navigace. K tomuto účelu poslouží dokonale utěsněný port umístěný přímo v těle displeje. Samotný displey má také svoji jednu malou interní baterii, takže i po vyndání displeje z držáku si můžete pohodlně prohlédnou veškeré záznamy a aktivity, které máte uchovány z jízdy na elektrokole. 

Shrnutí

Jak je patrné, tak toto bude cesta, kterou se budou ubírat elektrokola v budoucnosti. Malé přehledné dyspleje s možností postupného doplňování zajímavých funkcí.  I zde je předpoklad, že do budoucna budou vydávány nové aktualizace doplněné o zajímavé funkce, které si jednoduše nainstalujete novou aktualizací. 

Již teď vám ale tento nový DiSPLAY BOSCH KIOX nabízi:

  • možnost jednoduše zapínat a vypínat osvětlení, pokud ho máte na elektrokole namontované
  • nabíjení externích zařízení
  • přehled všech údajů v režimu prohlížení offline
  • pomoc při chůti wallk režim, kdy při tlačení elektrokola vám pohon pomáhá rychlostí 6 km/h
  • můžete lehce měnit i nastavení kol - což umožní přesné hodnoty při jizdě teba po výměně pláště
  • výběr z nabídky jazyků ( čeština tam zatím není )
  • zobrazení servisu - po dosažení najetých kilometrů, kdy by kolo mělo jít na servis se vám zobrazí ikona servisu
  • dále vám KIOX nabízí všechny funkce, na které jste zvyklí - rychlost, denní ilometry , celkové kilometry, stav baterie. Při připojení hrudního pásu se dozvíte i srdeční frekvenci a údaje o výkonnosti jezdce. 

Doporučujeme


Další články

NOVINKY BOSCH 2022

NOVINKY BOSCH 2022

Dlouho očekávaná novinka pro elektrokola z dílny lídra na trhu výrobce elektromotorů značky BOSCH je na světě, embargo na tyto novinky jsou uvolněny, tak se na novinky BOSCH 2022 podíváme podrobněji.
Čti dále
Výkonová řada motorů CX 2021

Výkonová řada motorů CX 2021

Kompletní přehled výhod nového motoru BOSCH a POWER TUBE BATERIÍ s upravenými parametry pro rok 2021.
Čti dále
Největší výběr kol i elektrokol Cube v Brně

Největší výběr kol i elektrokol Cube v Brně

Již máme naskladněnou většinu kol z kolekce CUBE 2019, nyní je ten pravý čas, kdy si můžete v klidu vybrat z největší nabídky kol i elektrokol značky CUBE přímo na kamenné prodejně.
Čti dále
Můj účet
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.