Nový display Bosch Kiox

Na trhu se pro rok 2019 objevil od BOSCH zcela nový display - BOSCH KIOX. Tuto novinku od firmy BOSCH, která je leadrem na trhu co se týká pohonu elektrokol si nyní trošku rozebere a podíváme se, co vlastně vše nabízí a jak vám pomůže ještě více zpříjemnit jízdu na elektrokole.

Nový design, přehledné funkce

Novinka zaujme svými rozměry a propracovaným designem, ale také svojí odolností. Co se týká tlačítkového ovladače, tak ten má dokonale propracovanou ergonomii. Samotný dispay má úhlopříčku přes osmačtyřicet milimetrů a díky transmisivní metodě zobrazení také skvělou čitelností v jakýchkoliv podmínkách. Vše se vám přehledně zobrazí za plného slunce, tak i naopak ve tmě. SKlo má úpravu proti poškrábání, což určitě při manipulaci s kolem i samotným displayem oceníte. 

Hlavní výhodou - nebo novinkou oproti PURIONU a INTUVII je možnost propojení přes BLUETOOTH třeba se svým hrudním pásem a můžete tak jednoduše na displaji sledovat informace o tepové frekvenci. Z toho je patrné, že tento display byl navržen hlavně s ohledem na sportovně založené jezdce, kteří nabízené funkce dokáží dokonale využít. Dlaší výhodou je to, že můžete display bezdrátově aktualizovat. 

Uchycení displeje

Display je přichycen k držáku pomocí magnetického mechanismu s možností rychlého sejmutí. Zkoušeli jsme přímo na modelu ACCESS HYBRID SL 500 KIOX a display drží na magnetickém držáku dokonale. Obavy, že by mohlo dojít za jízdy ke ztrátě displaje jsou pryč. Velkou výhodou je to, že se zastavíte třeba někde na oběd a display si jednoduše vezmete s sebou do kapsy. Bez displeje samozřejmě kolo ztratí funkci elektokola a motor se nerozjede. Takže případní nenechavci jen tak jednoduše na kolo nenasednou - respektive nasednou, ale pojedou bez motoru.

Nabíjení smartphonu

Při navrhování displeje se nezapomnělo ani na možnost dobíjení mobilních přístrojů, jako jsou smartphony a navigace. K tomuto účelu poslouží dokonale utěsněný port umístěný přímo v těle displeje. Samotný displey má také svoji jednu malou interní baterii, takže i po vyndání displeje z držáku si můžete pohodlně prohlédnou veškeré záznamy a aktivity, které máte uchovány z jízdy na elektrokole. 

Shrnutí

Jak je patrné, tak toto bude cesta, kterou se budou ubírat elektrokola v budoucnosti. Malé přehledné dyspleje s možností postupného doplňování zajímavých funkcí.  I zde je předpoklad, že do budoucna budou vydávány nové aktualizace doplněné o zajímavé funkce, které si jednoduše nainstalujete novou aktualizací. 

Již teď vám ale tento nový DiSPLAY BOSCH KIOX nabízi:

  • možnost jednoduše zapínat a vypínat osvětlení, pokud ho máte na elektrokole namontované
  • nabíjení externích zařízení
  • přehled všech údajů v režimu prohlížení offline
  • pomoc při chůti wallk režim, kdy při tlačení elektrokola vám pohon pomáhá rychlostí 6 km/h
  • můžete lehce měnit i nastavení kol - což umožní přesné hodnoty při jizdě teba po výměně pláště
  • výběr z nabídky jazyků ( čeština tam zatím není )
  • zobrazení servisu - po dosažení najetých kilometrů, kdy by kolo mělo jít na servis se vám zobrazí ikona servisu
  • dále vám KIOX nabízí všechny funkce, na které jste zvyklí - rychlost, denní ilometry , celkové kilometry, stav baterie. Při připojení hrudního pásu se dozvíte i srdeční frekvenci a údaje o výkonnosti jezdce. 

Doporučujeme


Další články

Výkonová řada motorů CX 2021

Výkonová řada motorů CX 2021

Kompletní přehled výhod nového motoru BOSCH a POWER TUBE BATERIÍ s upravenými parametry pro rok 2021.
Čti dále
Největší výběr kol i elektrokol Cube v Brně

Největší výběr kol i elektrokol Cube v Brně

Již máme naskladněnou většinu kol z kolekce CUBE 2019, nyní je ten pravý čas, kdy si můžete v klidu vybrat z největší nabídky kol i elektrokol značky CUBE přímo na kamenné prodejně.
Čti dále
Elektrokola CUBE

Elektrokola CUBE

První modely z řady elektrokol od CUBE s výborným poměrem cena x výbava již naskladněny a vystaveny přímo u nás na prodejně. Přijďte si vyzkoušet kvalitní pánské a dámské modely z řady REACTION a ACCESS se středovými motory BOSCH.
Čti dále
Můj účet
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.