Na vašem soukromí nám záleží

Bike-life.cz
0
Váš nákupní košík je prázdný.
Pokud potřebujete poradit zavolejte nám +420 605 430 574.

Novinky BOSCH 2022

Dlouho očekávaná novinka pro elektrokola z dílny lídra na trhu výrobce elektromotorů značky BOSCH je na světě, embargo na tyto novinky jsou uvolněny, tak se na novinky BOSCH 2022 podíváme podrobněji.

BOSCH 2022 - hlavní novinky

Od dnešního dne jsou uvolněny novinky od BOSCH pro rok 2022. Osvědčené motory a displeje zůstávají v nabídce, ale BOSCH dnes představil nový SMART SYSTEM pro motory BOSCH. Tento systém se skládá hlavně z nové silnější baterie  s kapacitu 750 Wh, novým ovladačem a novým displejem KIOX 300. K tomu je představena i nová 4A nabíječka, které je určena právě pro tento nový systém komponentů s označením SMART SYSTEM. 

Co je nového u BOSCH eBIKE Systems pro modelový rok 2022?

BOSCH tedy zavedl zásadně novou systémovou generaci Smart System - "inteligentní systém" a postupně ji bude rozšiřovat. V modelovém roce 2022 se na trhu objeví Performace Line CX jako první motor pro inteligentní systém. Ostatní hnací jednotky a komponenty pokračují beze změny. Inteligentní systém zahrnuje funkce, díky nimž budete s vybavením BOSCH perfektně připraveni na digitální budoucnost

Dosavadní systémová generace pokračuje a je nadále aktuální. Inteligentní systém však není zpětně kompaktibilní s komponenty dosavadních typových řad. 

TAKTO VYPADAJÍ NOVÉ KOMPONENTY BOSCH 2022 

1. NOVÁ APLIKACE

BOSCH představil novou aplikaci s názvem eBIKE FLOW. Co bude tato aplikace nabízet a čím překvapí ?

 • VŽDY PŘIPOJENO - tato aplilace dokonale propojí jezdce s jeho eBikem. Tato aplikace nově nabídne jak uživatelům s Andriod, tak i pro iOS přístup k mnoha funkcím, integruje nové aplikace jako třeba Aplle Health a synchronizuje informace zcela automaticky. 
 • BUDOUCNOST JE NYNÍ - s touto aplikací budou uživatelé dostávat snadno nové aktualizace pro svůj eBike pomocí chytrého systému " vzduchem " . Přijdou nové funkce jako třeba ochrana proti krádeži, což bude určitě jedna z nejlákavějších funkcí. Očekáváme, že se na obzoru objeví více funkcí, protože výrobci kol mohou také navrhnout aplikaci ve svém vlastním vzhledu a dojmu, což dále přizpůsobí prostředí eBike . Více konektivity přináší jezdci více aplikací, více funkcí a více zábavy.
 • JEDNODUŠE SLEDUJTE SVÁ DOBRODRUŽSTVÍ - Nasedněte, začněte šlapat do pedálů a aktivuje se chytré sledování aktivity aplikace eBike Flow - bez ohledu na to, zda je smartphone v kapse nebo je připevněn k řídítkům. 
 • INFORMACE, KTERÉ POTŘEBUJTE - jakou vzdálenost jste ujeli, kdy je další servisní interval, jaké komponenty jsou nainstalovány na mém eBiku. Tato aplilace bude svým uživatelům nabízet kompletní přehled, který potřebujete o svém eBiku vědět.  

 

2. LED DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Plně síťové ovládací centrum, které si oblíbíte a bude zábavné používat - to je nové ovládání vašeho eBIKU. 

 • JEDNODUCHÉ VNÍMÁNÍ - ovládání je navrženo tak, aby bylo méně rozptylující a poskytlo větší bezpečnost. Všechny důležité funkce zachytíte pomocí dálkového ovladače LED. LED diody jsou velmi dobře vidět na slunečním světle a jas se flexibilně přizpůsobuje okolnímu světlu, takže máte pořád přehled o vašem Ebiku. Uživatel také velmi rychle rozpozná zvolený režim, který je indikován příslušnou barvou. 
 • INTELIGENTNÍ PŘIPOJENÍ - dálkové ovládání lze spojit s aplikací eBike Flow. Tímto způsobem si můžete jednoduše vyvolat všechna potřebná data, jako je ujetá vzdálenost, doba jízdy a můžete je sdílet s jinými uživateli. Je také možné provádět nezávisle aktualizaci celého systému. 
 • SMART WALK  ASSIST - pokud potřebujete dostat kolo do pořádného kopce, pak to nebylo nikdy snažší. Stačí na ovladači vyvolat funkci Walk Assist a kolo máte tam, kam potřebujete. Tuto funkci oceníte při tlačení kola do velkých kopců.
 • ERGONOMICKÉ OVLÁDÁNÍ - LED dálkové ovládání lze individuálně přizpůsobit eBikeru a kromě atraktivního designu nabízí optimální ergonomii a intuitivní ovládání. Je připevněn k řídítkům, takže na všechna tlačítka lze perfektně dosáhnout a ovládat je palcem - pro větší potěšení z jízdy v každodenním životě, ve volném čase nebo na cestách. 
 • UDRŽITELNOST NA CESTÁCH -Dosáhněte cíle bezpečněji a udržitelněji: Díky baterii s dlouhou životností v dálkovém ovladači LED se můžete při každé jízdě na eBike spolehnout na řídicí centrum. Pokud je třeba baterii vyměnit, může ji snadno provést specializovaný prodejce. 
 •  

3. KIOX 300

Přepracovaný palubní počítač - to přesně charakterizuje tento nový display BOSCH KIOX 300. Je to první displej, který bude kompaktibilní s inteligentním systémem. Další kompaktibilní displeje budou následovat v dalších letech. Aktuální displeje jako NYON, KIOX, INTUVIA a PURION nejsou kompaktibilní s novým SMART systémem pro rok 2022. 

 • NOVÉ FUNKCE NA PALUBĚ - tato nová jednotka je ideální pro sportovně založeného jezdce, kde můžete zjišťovat údaje o kondici a pomocí nich si pomáhat při tréninku. Novinku pro rok 2022, jednotku KIOX může jezdec také aktualizovat sám, bez návštěvy autorizovaného servisu, což bude bezesporu také jedna z velkých výhod. 
 • ASISTENCE - stejně jako u všech systému BOSCH i zde je možné zapnout přípomoc Asistent chůze a to přímo na LED ovladači, viz. výše. Také zde jednoduše uvidíte dojezdy na jednotlivé režimy, takže si můžete plánovat cestu přesně tak, aby Vám vystačila baterie.  Přehledný a intuitivní KIOX 300 poskytuje jasné vizuální navádění. 
 • UMÍSTĚNÍ DLE POTŘEBY - KIOX je umístěn centrálně na řidítkách a je přizpůsoben osobním potřebám jezdce. Má naklápěcí funkci, takže si můžete nastavi sklon do ideální pozice vůči Vaší postavě. 
 • JEDNODUŠŠÍ POUŽÍVÁNÍ CHYTRÉHO DESIGNU - nový BOSCH KIOX je designově menší, ale nabízí více funkcí. Je vybaven jedinečným barevným displejem a může být viditelný dobře i v noci. Je odolný proti prachu a stříkající vodě, podporuje zobrazení nových obrázků a animací, takže jednotlivý výrobci si ho mohou přizpůsobit přímo pro svoji značku kola. 

 

4. NOVÁ VÝKONNÁ POHONNÁ JEDNOTKA CX 2022

 • Nový motor je identický výkonově s aktuálními modely, ale liší se přípojkami, které jsou upraveny pro připojení nově vyvinutých kabelů a konektorů.
 • SILNÝ DO KOPCE - výkon Motor Bosch Performance CX je dále vylepšován pro elektrickou horskou cyklistiku, přičemž jeho jízdní projev a vlastnosti nabízejí znatelnou agilitu pro vedení kola v úzkých zatáčkách a divočejších úsecích stezky. Díky točivému momentu až 85 Nm je motor lépe ovladatelný při nižších kadencích a zvláště účinný při rychlém rozjezdu na startu z kopce. 
 • JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ v REŽIMU EMTB - EMTB poskytuje jezdci okamžitý přístup ke všem jízdním režimům automaticky. Vyberte režim EMTB, Bosch CX se přizpůsobí svému terénu a jezdci, aniž byste museli pohnout prstem. Stačí šlapat a bavit se . 
 • MAXIMÁLNÍ HBITOST - Motory Bosch CX využívají svou vícesenzorovou technologii, která měří několik senzorů mnohokrát za sekundu. Motor Bosch dokáže reagovat přesně tak, jak je potřeba. 
 • NOVÝ MODEL BOSCH CONNECT - V budoucnu lze mnoho eBikes s chytrým systémem  dovybavit 'ConnectModule', který umožňuje nové funkce pro ochranu před krádeží. Modul ConnectModule je namontován na pohonné jednotce. Například kola s modulem ConnectModule mohou vydávat zvukový alarm, aby odradily zloděje. V případě nouze lze ukradené eBike sledovat pomocí aplikace eBike Flow. V závislosti na výrobci budou eBIKY s chytrými systémy již připraveny na ConnectModule. 

 

4. NOVÁ BATERIE BOSCH POWERTUBE 750 Wh

Nová vlajková baterie pro dlouhé a náročné cesty - to je jedna z nejzásadnějších změn pro rok 2022. 

 • JEŠTĚ DELŠÍ DOSAH - Se zavedením nového Bosch PowerTube 750 v roce 2022 lze dosáhnout většího dosahu než kdykoli předtím! Bosch od té doby trumfl dřívější 300 a 400 Wh baterie s 500 a 625 Wh. Nyní lze dosáhnout nových výšek s PowerTube 750, který nabízí o 20% delší dosah než předchozí 625Wh baterie řady šampionů. 
 • INTEGROVANÝ DESIGN - Bosch eBikes si vždy zachovává skvělý design baterie. Nová 750Wh baterie Bosch je integrována v rámu , který nejen skvěle vypadá, ale také chrání baterii na stezkách. 
 • SPOLEHLIVOST TAM, KDE JI POTŘEBUJTE - Všechny baterie Bosch jsou vybaveny BMS (Software pro správu baterií). To nezávisle sleduje všechny články a zajišťuje dlouhou životnost baterie. Také bezpečně chrání baterii a zajišťuje kolu  dlouhé dojezdy a dlouhou životnost.
 • BEZPEČNÉ A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ - Baterii lze nabíjet na kole nebo ji lze také vyjmout z rámu a nabíjet. Z bezpečnostních důvodů je baterie uzamčena v rámu pomocí klíče, takže si nemusíte dělat starosti s bezpečností baterie, když zaparkujete. Většina bude nabíjet baterii uvnitř rámu v garáži, zatímco někteří možná budou chtít vyjmout baterii pro nabíjení na cestách nebo v hotelech, například na delších cestách.  Nová baterie PowerTube 750 lze nabíjet výlučně novou nabíječkou pro rok 2022, Nabíječky starších typových řad nejsou s tímto akumulátorem kompaktibilní. 

 

5. NOVÁ NABÍJEČKA BOSCH 4A 2022

Po letech přišel s BOSCH s novou kompaktní nabíječkou baterií BOSCH eBIKE. Tato nabíječka je v novém atraktivním designu a je určena pro nabíjení nových 750 Wh baterií . 

 • KOMPAKTNÍ A LEHKÁ - Nová nabíječka Bosch 4A pro rok 2022 je kompaktnější než kdykoli předtím, takže je ideální pro nabíjení na cestách . Je odolná proti vodě IPX a je vyrobena z odolného materiálu. 
 • RYCHLOST NABÍJENÍ - Nabíječka 4A Bosch dokáže nabít novou baterii 750 Wh za pouhých 6 hodin ze zcela vybité na 100%. Nabíjení je rychlejší při částečném nabíjení, přičemž 50% nabití baterie zabere jen něco málo přes 2 hodiny . Nová nabíječka a baterie používá nový konektor a proto vůbec poprvé není zpětně kompatibilní se stávajícími bateriemi Bosch eBike. 

 

Nové modely kol CUBE s novým Smart Systémem BOSCH 2022 máme objednané a i potvrzené, dodání těchto by mělo být dle aktuální informace cca od ledna 2022. Již teď si můžete nastavit hlídání dostupnosti a jakmile první modely naskladníme, tak Vám přijde automaticky upozornění na email. 

Doporučené produkty


Další články

ORBEA - představení značky

ORBEA - představení značky

V tomto článku vám přiblížíme španělskou značku ORBEA, která je nově od tohoto roku u nás na prodejně.
Nejlehčí elektrokola CUBE AMS HYBRID ONE44

Nejlehčí elektrokola CUBE AMS HYBRID ONE44

Firma CUBE představila tento týden zcela nové modely nejlehčích elektrokol z řady AMS HYBRID ONE44. Právě vyšla jedna z prvních recenzí těchto elektrokol na mtb-news.de a právě tuto recenzi Vám přiblížíme.
Novinky BOSCH 2024

Novinky BOSCH 2024

Největší výrobce motorů a komponentů pro elektrokola firma BOSCH představila několik novinek pro rok 2024, které doplňují ucelenou řadu BOSCH SMART SYSTEM.