Na vašem soukromí nám záleží

Bike-life.cz
0
Váš nákupní košík je prázdný.
Pokud potřebujete poradit zavolejte nám +420 605 430 574.

Aplikace eBIKE FLOW pro Smart systémy BOSCH

V tomto článku vám přehledně ukážeme možnosti a nové funkce pro vaše elektrokolo s pohonem BOSCH a novým SMART SYSTÉMEM.

Díky zceka nové aplikaci eBike Flow můžete ovládat všechny funkce SMART Systému, který propojuje pohonnou jednotku, akumulátor, displej a řídicí jednotku. jednoduše si tak můžete rozšířit a aktualizovat eBike přesně podle toho, jak vám to bude vyhovovat.

Nové funkce a služby si jednoduše stáhnete, stačí vám propojení přes rozhraní Bluetooth. Díky tomu je váš eBike stále aktuální a neustále se rozšiřuje o nové funkce. Tímto způsobem se vaše radost z jízdy posune na vyšší úroveň.

přehled funkcí bosch ebike flow

eBIKE Alarm

Nová funkce pro váš eBIKE. Nová digitální služba ve spojení se službou eBIKE LOCK vám umožní komplexní doplňkovou ochranu před odcizením. Po nastavení se eBike Alarm automaticky aktivuje, jakmile svůj eBike vypnete. Pokud se vám někdo pokusí odcizit kolo, tak  reaguje systém eBike Alarm nejprve zvukovými signály a rozsvícenými LED diodami. Pokud se váš eBike začne pohybovat, obdržíte na chytrý telefon zprávu a zároveň se spustí funkce sledování. Máte tak jednoduše pod kontrolou, kde se váš eBIKE pohybuje.  Abyste mohli využívat funkci eBike Alarm, musí být na vašem eBiku nainstalován modul Connect Module. Tento modul by měl být v prodeji dle aktuální informace z BOSCH během podzimu 2022. 

Abyste mohli tyto funkce využívat v plné míře, je potřeba zakoupit Connect Modul, který se již o vše postará.  cena by se měla pohybovat cca kolem 50 Euro. V této ceně je již zahrnut i roční poplatek, pokud se rozhodnete tuto službu využívat i po uplynutí zkušební 12 měsíční doby, pak je poplatek na další období 4,99 EUR/měsíc, respektive 39,99 EUR/rok. Tato funkce se určitě vyplatí. Pokud zvážíte cenu elektrokola, případně si necháte spočítat, kolik stojí pojištění elektrokola, tak dojdete k závěru, že je tato služba maximálně výhodná.   

ConnectModule

bosch connect moduleMontáž ConnectModulu je potřeba nechat na odborném servise, u nás vám tento modul samozřejmě nainstalujeme. Je to malá krabička, která se instaluje k motoru tak, aby nebyla vidět. Skládá se z rádiového modulu a modulu GNSS, má svůj vlastní akumulátor a různé senzory.

eBIKE Lock

Tato doplňková funkce vám umožní po jednorázové instalaci aplikace eBIKE FLOW používat váš chytrý telefon jako digitální klíč pro vaše elektrokolo. Identifikace probíhá automaticky přes rozhraní Bluetooth, chytrý telefon si můžete nechat v kapse. To, jestli je eBIKE LOCK aktivní, a tedy podpora motoru je vypnutá, signalizují krátké tóny, světla na ovladači LED Remote, displeji nebo chytrém telefonu. 

Obrazovka RIDE

Stačí připevnit držák SmartphoneGrip na řidítka, umístit do něj chytrý telefon a otevřít aplikaci eBIKE FLOW a máte všechny funkce přehledně před sebou. Na obrazovce RIDE se vám bude zobrazovat aktuální rychlost, stav akumulátoru, doba trvání jízdy a trasa. Popkud používáte Apple Watch, pak se vám zobrazí na obrazovce i aktuální srdeční tep. Během jízdy můžete pomocí chytrého ovladače Led Remote přepínat jednotlivé funkce s navigací, aniž byste museli sundávat ruku z řidítek.

obrazovka ride bosch

 

NAVIGACE a plánování tras pomocí eBIKE FLOW

Vyberte si profil trasy, který vyhovuje vašemu stylu jízdy – například každodenní vyjížďky, rekreační výlety nebo traily na eMTB – a získejte dokonale přizpůsobené návrhy tras. Navigace se zobrazením mapy speciálně přizpůsobeným profilům trasy vám usnadní orientaci: Například ve městě prostřednictvím budov ve 3D zobrazení. Podrobné informace o trase vás informují o takových parametrech, jako je výškový profil a charakteristika trasy, další poznámky na mapě označují důležité body, jako jsou prodejci jízdních kol nebo dobíjecí stanice. 

Oblíbené aplikace

Aplikaci eBIKE FLOW si můžete jednoduše propojit s aplikacemi Komoot a Strava a automaticky budete mít zaznamenané vaše trasy, údaje o své jízdě a sportovní aktivitě. U uživatelů iPhonů budou po odsouhlasení synchronizovány všechna data s aplikací Apple Health. Pokud si uděláte přestávku, pozastaví se automaticky i záznam vaší jízdy. 

Bezdrátové aktualizace softwaru můžete pomocí této aplikace provádět jednoduše a vždy, když bude vydána aktuální verze. Stačí být opět jen připojen přes Bluetooth a můžete využívat nové funkce třeba pro motor, akumulátor nebo chytrý systém. 

Určitě také ooceníte nastavení jednotlivých jízdních režimů ECO, TOUR, SPORT a TURBO podle toho, jak to bude vyhovovat právě vám. Na domovské stránce zase uvidíte přehledně veškeré důležité funkce - stav akumulátoru, dojezdy, ujeté vzdálenosti, nebo třeba termín příštího servisu. Nově po poslední aktualizaci se vám v aplikaci již nezobrazí jen přednastavené obrázky, ale pokud váš výrobce podporuje tuto funkci, tak uvidíte rovnou svůj model. 

Jak nainstalovat aplikaci eBIKE FLOW

Aplikaci si můžete stáhnout n atěchto odkazech přes Apple App Store nebo v Google Play.

Zde jsme pro vás připravili přehledné video, které vás provede celým procesem od stažení aplikace, přes registraci až po nastavení jednotlivých funkcí.

Příslušenství BOSCH


Další články

Nejlehčí elektrokola CUBE AMS HYBRID ONE44

Nejlehčí elektrokola CUBE AMS HYBRID ONE44

Firma CUBE představila tento týden zcela nové modely nejlehčích elektrokol z řady AMS HYBRID ONE44. Právě vyšla jedna z prvních recenzí těchto elektrokol na mtb-news.de a právě tuto recenzi Vám přiblížíme.
Jsme BOSCH servisní centrum

Jsme BOSCH servisní centrum

Jsme autorizovaný eBIKE BOSCH servisní centrum. Díky účasti na pravidelných školeních pořádaných firmou BOSCH pro prodejce jsme schopni Vám zajistit kompletní servis pro Vaše elektrokolo.
BOSCH - nové funkce pro bezpečí kola

BOSCH - nové funkce pro bezpečí kola

Že je BOSCH v současnosti jedničkou na trhu co se týká pohonů pro ebiky je již delší dobu jasné. Nyní opět novou aktualizací posunul laťku tohoto systému ještě o level výš.